NAČÍTAVAM...

Čo treba vedieť o kamerových systémoch?

Ako postupovať pri výbere kamerového systému

Správny výber bezpečnostnej kamery alebo kamerového systému je veľmi dôležitý pre vás, ale aj pre vašu bezpečnosť.
Ak si zvolíte nekvalitný bezpečnostný systém, existuje veľká pravdepodobnosť, že váš objekt nebude dostatočne chránený.
So správnym kamerovým systémom máte istotu, že váš domov, firma alebo záhrada je 100% chránená.
Na začiatok je dôležité uvedomiť si, že montáž, konfigurácia aj návrh kamerového systému by mali byť zverené do rúk profesionálov. Profesionálny prístup a skúsenosti zaručia spoľahlivosť, efektivitu, maximálnu životnosť a bezproblémový chod celého systému. Najdôležitejším argumentom v prospech IP kamerového systému je možnosť nahrávať video vo vysokom HD alebo FullHD rozlíšení.

Rozlíšenie

Uhol záberu

Nočné videnie

Konštrukcia

Rozlíšenie

Vysoké rozlíšenie záznamu v mnohých situáciách napomáha vyriešiť problém alebo priamo odhaliť a zaručene identifikovať páchateľa.
Od rozlíšenia kamery závisí samotná kvalita obrazu, ale taktiež aj veľkosť priestoru (uhol), ktorý kamera dokáže snímať. Pri IP kamerách sa tento parameter udáva v megapixeloch (MPx).
Dnes spotrebiteľsky najznámejšie a najrozšírenejšie rozlíšenie tzv. Full HD (1920 x 1080) sa rovná 2 megapixlovej kamere.

Uhol záberu

Kamery môžu mať pevný alebo tzv. varifokálny objektív. Pri pevnom objektíve nie je možnosť dodatočne nastaviť ohniskovú vzdialenosť, čo znamená, že kamera má pevne daný uhol záberu. Varifokálne objektívy nám umožňujú ohniskovú vzdialenosť a teda aj uhol záberu nastaviť podľa potreby.
Pred výberom kamery si teda treba zhodnotiť, aký uhol záberu bude pre danú inštaláciu a umiestnenie kamery vhodný, respektíve dostačujúci. Ak chceme monitorovať napríklad úzku chodbu, zbytočne budeme kupovať kameru s 90 ° uhlom záberu a naopak. Hodnota objektívu sa udáva v mm (napríklad 3,6 mm) a určuje uhol záberu / zorný uhol.

Nočné videnie

Na osvetlenie priestoru, ak intenzita svetla klesne pod určitú hranicu, používajú kamery ľudskému oku neviditeľné infračervené prisvietenie. Kamery aj v absolútnej tme uvidia krásne čistý, avšak čiernobiely obraz. Čím bližšie je objekt k IR diódam tým je viac a viac nasvietený a objekt alebo osoba je svetlejšia a svetlejšia ba až biela, čo v niektorých prípadoch môže znamenať až nemožnosť identifikácie osoby. S týmto faktom je pri samotnej montáži kamier počítať a kamery v rámci možností vhodne osadiť na také miesto, aby k presvecovaniu nedochádzalo. Tento problém nastáva najmä pri lacných neznačkových kamerách, ktoré v sebe nemajú technológie na vyvažovanie a redukciu neželaného presvecovania.

Konštrukcia

V zásade odporúčame vyberať kamery so solídnou kovovou konštrukciou. Vyhýbajte sa lacným čínskym plastovým kamerám a kamerovým setom. Tieto kamery sú síce cenovo výhodné, avšak ich konštrukcia a kvalita spracovania sa podpíše na ich životnosti. Základné delenie kamier z tohto hľadiska je na exteriérové a interiérové kamery. Z hľadiska tvaru delíme kamery na Tubusové (valcovitý tvar), Dome (pologuľa), Turet (vežička).
Antivandal
Kamera sa dá montovať priamo na strop alebo na stenu nepotrebuje k montáži žiaden ďalší držiak alebo stojan.

Kontaktujte nás teraz

Napíšte nám o nezáväznú konzultáciu, sme tu, aby sme zodpovedali akékoľvek otázky týkajúce sa bývania v inteligentnom dome.